wtorek, 7 stycznia 2014

Podsumowanie roku 2013

Drodzy uczestnicy i obserwatorzy JUBILEUSZOWYCH LEKTUR! 

Rok 2013 odszedł w zapomnienie. Najwyższa pora sprawdzić co, kiedy i w jakich ilościach czytaliśmy w ramach świętowania jubileuszów urodzin pisarzy.

W ubiegłym roku w ramach wyzwania opublikowane zostały 44 opinie książek. Prócz nich opublikowano także biografie i bibliografie niektórych Jubilatów, wspomnienia, pojedyncze wiersze i życzenia urodzinowe - łącznie 108 postów. 


Świętowaliśmy urodziny 27 Jubilatów: 7 kobiet i 20 mężczyzn. Największą popularnością, a więc i najwięcej urodzinowych "upominków" otrzymał Maurice Druon - 5 publikacji. Tuż za nim uplasował się Terry Pratchett z 4 publikacjami. Na ostatnim stopniu podium stanęło dwoje pisarzy: Henry James i Ian McEwan - po 3 publikacje.

W zabawie wzięło udział 5 osób: Nutinka, Mariola S., Iza (Filety z Izydora), Piä i Ja. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli tego bloga i liczę na Wasz udział również w tegorocznej edycji!

Mam wielką nadzieję, że w tym roku dołączą do nas następni urodzinowi goście. Wsłuchując się w Wasze sugestie postanowiłam nieco zmodyfikować zasady wyzwania (wszystko opisane jest w zakładce na górze strony) i w 2014 roku świętować będziemy Jubileusze przez okrągłe 365 dni :)

Kto ma ochotę zgłosić się, by wziąć udział w zabawie, wystarczy, że poda adres e-mail pod tym postem lub w zakładce Nowe zasady i "obdarzy" prezentem w postaci dowolnego wpisu któregokolwiek z 31 tegorocznych Jubilatów. 

Pozdrawiam i zapraszam!
Paideia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz